
Von der Leyen wil leger vaker in Duitsland kunnen inzetten
Kort nieuws - 13 april 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Duitse leger mag slechts bij uitzondering in het binnenland worden ingezet, bijvoorbeeld bij natuurrampen en ernstige ongelukken. In principe is in Duitsland de politie verantwoordelijk voor de binnenlandse veiligheid. Minister Von der Leyen (CDU) van Defensie wil nu meer mogelijkheden om de Bundeswehr in Duitsland in te zetten, bijvoorbeeld bij terreurdreiging, meldt de Süddeutsche Zeitung. Dat blijkt volgens de krant uit het ontwerp van een nieuw zogenoemd witboek waarin de Duitse regering haar veiligheidsbeleid definieert. Om het leger vaker in Duitsland in te kunnen zetten, is een grondwetswijziging nodig, Al vaker hebben CDU-politici daarvoor gepleit. Het leger zou bijvoorbeeld ook ingezet kunnen worden om te helpen bij de vluchtelingencrisis, vinden zij. De SPD is daar tegen en wil niet aan een grondwetswijziging meewerken. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.
Reacties
Geen reacties aanwezig