Duitslandweb logo Duitslandweb

CDU wil niet opschuiven naar rechts

Kort nieuws - 19 april 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De CDU wil niet opschuiven naar rechts. Wel wil ze zich sterker concentreren op de thema's binnenlandse en buitenlandse veiligheid en sociale zekerheid. Dat is de conclusie van een debat over de strategie van de partij na de verkiezingen in de deelstaten Baden-Württemberg, Saksen-Anhalt en Rijnland-Palts. "De plaats van de CDU is en blijdt in het midden", aldus secretaris-generaal Tauber maandag na het overleg. De CDU legt hiermee de eis van zusterpartij CSU naast zich neer, die een rechtsere koers wil - vooral in de vluchtelingencrisis - om de AfD wind uit de zeilen te nemen. Lees meer bij Süddeutsche.de

Tags: cdu/csu, AfD

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger