Duitslandweb
'Geweld tegen Duitse politici neemt toe'
Kort nieuws - 9 juni 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet verbale en fysieke geweld tegen politici neemt toe in Duitsland, constateren diverse media de laatste weken. De AfD heeft zelf becijferd dat haar leden al 800 keer aangifte hebben gedaan wegens strafbare feiten, meldde Die Welt deze week. Extreem-linkse activisten hebben het op de AfD en haar leden gemunt. Linke-politicus Sahra Wagenknecht en AfD-politicus Beatrix von Storch kregen in de afgelopen weken een taart in hun gezicht en Groenen-fractievoorzitter Katrin Göring-Eckardt werd in haar gezicht gespuugd door een vrouw die het niet met haar vluchtelingenpolitiek eens was. In een interview probeert Göring-Eckardt deze ontwikkeling te duiden. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Politiek':
Groenen winnen in Baden-Württemberg
De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.

Reacties
Geen reacties aanwezig