Duitslandweb
Burgemeester Leipzig waarschuwt voor gewelddadige links-extremisten
Kort nieuws - 2 januari 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebBurgemeester Burkhard Jung (SPD) van Leipzig waarschuwt naar aanleiding van geweld tijdens Oud-en-Nieuw voor een gewelddadig extreem-links netwerk in zijn stad.
De binnenlandse veiligheidsdienst heeft volgens burgemeester Jung informatie waaruit blijkt dat in Leipzig een hard klein crimineel en gewelddadig netwerk actief is. De stad is volgens de recherche in Saksen een bastion van extreem-linkse delinquenten.
Met oud en nieuw raakte een politieagent zwaar gewond tijdens een inzet in de links-alternatieve wijk Connewitz. Zijn helm zou volgens de politie eerst van zijn hoofd zijn getrokken voor hij werd aangevallen. Meerdere mensen gooiden stenen, flessen en vuurwerk naar de politie. Linkse politici en activisten verwijten de politie dat ze mensen in Connewitz hebben geprovoceerd, tot grote verontwaardiging van andere partijen in Leipzig. Lees meer bij Welt.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig