Duitslandweb logo Duitslandweb

Veiligheidsdienst houdt politici AfD in de gaten

Kort nieuws - 11 juli 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz houdt verschillende politici van de AfD in de gaten. Daarnaast onderzoekt ze of onderdelen van de partij of de partij als geheel in de gaten moet worden gehouden voor het bedreigen van de democratische rechtsorde. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. De Verfassungsschutz in Beieren bevestigt dat daar AfD-leden met contacten met rechts-extremisten of anti-islamorganisaties worden geobserveerd. De minister van Binnenlandse Zaken van Baden-Württemberg Strobl is er een voorstander van dat de Verfassungsschutz de partij goed in de gaten houdt, zegt hij tegen FAZ.net. Dit naar aanleiding van de strijd binnen de AfD in Baden-Württemberg over antisemitische uitspraken van fractielied Gedeon. Lees meer bij FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz sluit samenwerking met AfD uit

Merz sluit samenwerking met AfD uit

"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.


Lees meer

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger