Duitslandweb
AfD stijgt in peiling; Duitsers verdeeld over Merkels 'wir schaffen das'
Kort nieuws - 1 augustus 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe AfD stijgt in de peilingen na de aanslagen in Würzburg, München en Ansbach. De partij staat nu op 12 procent van de stemmen, 2 procent meer dan voor de aanslagen, en is daarmee groter dan Die Grünen en Die Linke. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van onderzoeksbureau Emnid. De CDU/CSU staat op 35 procent, de SPD op 23 procent, de Groenen op 11 procent, Die Linke op 9 procent en de FDP op 5 procent. Over Merkels 'wir schaffen das' zijn de Duitsers verdeeld, blijkt uit de peiling: 53 procent is het met haar eens, 44 procent zegt dat Duitsland het in de vluchtelingencrisis niet redt. Lees meer bij FAZ.net
Lees meer over 'Politiek':
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.

Reacties
Geen reacties aanwezig