Duitslandweb
NSU-proces duurt nog tot zeker september 2017
Kort nieuws - 2 augustus 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet proces tegen Beate Zschäpe en haar mede-aangeklaagden in de zaak rond neonazi-terreurcel NSU duurt nog zeker tot september 2017. Deze week begint de derde zomerstop in het NSU-proces, dat in mei 2013 van start ging. De NSU wordt verdacht van tien moorden, twee bomaanslagen en vijftien roofovervallen. Hoofdverdachte Zschäpe heeft het afgelopen jaar voor het eerst een verklaring afgelegd. Ze zei dat ze niet betrokken is geweest bij de moorden en de aanslagen, maar aan de betrouwbaarheid van haar verklaring wordt getwijfeld. Ook over de rol van de Verfassungsschutz is nog steeds onduidelijkheid. Zo was een medewerker van de binnenlandse veiligheidsdienst bij een van de moorden aanwezig, maar hij houdt vol dat dat toeval was. Het NSU-proces is het grootste Duitse strafproces sinds de eenwording. Anders dan in Nederland vindt in Duitsland het debat over de bewijsvoering in het openbaar in de rechtszaal plaats. Daardoor duren processen in Duitsland langer. De verwachting is dat de bewijsvoering in het NSU-proces eind dit jaar kan worden afgerond. Dan volgen de pleidooien, die ook veel tijd in beslag nemen. Lees meer bij ZDF-Heute.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig