Duitslandweb logo Duitslandweb

Aanklager eist levenslang tegen Beate Zschäpe in NSU-zaak

Kort nieuws - 12 september 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De aanklager in het NSU-proces eist levenslang tegen Beate Zschäpe. De procureur-generaal beschouwt haar als mededader van de tien moorden, twee bomaanslagen en 15 roofovervallen, waarvoor de neonazi-terreurcel NSU verantwoordelijk wordt gehouden. 

De procureur-generaal eiste ook Sicherheitsverwahrung, preventieve detentie. Dat betekent dat Zschäpe ook als ze haar straf heeft uitgezeten, vast blijft zitten. Sicherheitsverwahrung is geen straf voor een misdaad maar dient om de maatschappij tegen daders te beschermen die als gevaarlijk worden beschouwd.

Zschäpe is het enige nog levende lid van de NSU (Nationalsozialistische Untergrund). De andere twee, Uwe Böhnhardt en Uwe Mondlos, pleegden in 2011 zelfmoord voor ze konden worden gearresteerd. Naast Zschäpe staan ook vier anderen terecht, voor onder meer medeplichtigheid aan moord. Zschäpe zelf ontkent dat ze van de moorden en de aanslagen wist. Het NSU-proces is het grootste Duitse strafproces sinds de eenwording. Het is al vier jaar bezig. Het pleidooi van de aanklagers was al voor de zomer begonnen. Hierna volgen de pleidooien van de slachtoffers en nabestaanden en dan van de verdediging, voor het oordeel van de rechter komt. 

De NSU-zaak schokte Duitsland toen die in 2011 aan het licht kwam en heeft gevolgen gehad voor onder meer het functioneren van de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz - die veel fouten had gemaakt - en voor de omgang met extreem-rechts.

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger