Duitslandweb logo Duitslandweb

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

Achtergrond - 27 november 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Nadat Forum voor Democratie - met succes - een motie indiende in de Tweede Kamer om Antifa te verbieden, deed de Duitse AfD een maand later hetzelfde. De repliek van de andere partijen in de Bondsdag was niet mals. 

De AfD is populair in de peilingen, maar de zorgen over het gedrag van AfD'ers nemen toe. Duitse media berichten dat AfD'ers leraren intimideren die hun leerlingen democratie willen bijbrengen en dan zijn er nog de Rusland-reizen van AfD-politici. Podcastmaker en journalist Max Smedes neemt met Wiebke Pittlik en Marja Verburg van Duitslandweb door wat er de laatste weken rond de partij speelde.

In deze podcast hoor je audiofragmenten van:

- Antifa-motie in de Tweede Kamer (18-9-2025)
- Ferat Kocak, Linke-Bondsdaglid, in het Bondsdag-debat over Antifa (vanaf min. 26) (14-10-2015)
- Alice Weidel, AfD-voorzitter, die Rusland oproept tot de-escalatie (22-9-2025)
- een Duitse scholier, de voorzitter van de docentenbond in Beieren en minister van Onderwijs Karin Prien (CDU) over intimidatie van de AfD op scholen, uit ARD-programma Kontraste (6-11-2025, vanaf 15:40 min.)
- kanselier Friedrich Merz (CDU) die zich tijdens een persconferentie in stevige bewoordingen distantieert van de AfD (20-10-2025)

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger