Duitslandweb logo Duitslandweb

Rechter: NRW mag belastingopbrengst rijke gemeentes verdelen

Kort nieuws - 30 augustus 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De deelstaat Noordrijn-Westfalen mag de belastingopbrangst van rijke gemeentes gebruiken om arme gemeentes uit de nood te helpen. Dat heeft het Verfassungsgerichthof in de deelstaat vanmorgen bepaald. Meer dan 70 steden hadden een klacht tegen de zogenoemde Kommunal-Soli ingediend, omdat ze niet willen opdraaien voor de schulden van armere gemeentes. Volgens de klagende gemeentes is deze gemeentelijke solidariteitsbijdrage in strijd met hun financiële zelfbeschikkingsrecht, maar volgens de rechter is dat in dit geval gerechtvaardigd. Lees meer bij rp-online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger