Duitslandweb
Grote demonstraties tegen TTIP in Duitse steden
Kort nieuws - 19 september 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn zeven Duitse steden zijn tussen de 200.000 en 300.000 demonstranten de straat op gegaan tegen de handelsverdragen TTIP en CETA. De grootste demonstratie was in Berlijn, met naar schatting 70.000 deelnemers, maar ook in Hamburg, München, Keulen, Frankfurt, Stuttgart en Leipzig liepen duizenden mensen mee. Vandaag stemt het SPD-congres over het handelsverdrag CETA met Canada. Partijleider en beoogd lijsttrekker Sigmar Gabriel is tegen TTIP in zijn huidige vorm, maar voorstander van CETA. Als minister van Economische Zaken is hij betrokken bij de onderhandelingen over CETA en TTIP. Als het congres vanmiddag beslist dat CETA er niet moet komen, dan zou dat zijn positie ernstig beschadigen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig