
Bondsdag wil slachtoffers aanslag Berlijn herdenken
Kort nieuws - 11 januari 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Bondsdag wil de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt in Berlijn volgende week herdenken, op 19 januari, precies een maand later. Eerder was er kritiek dat er geen grote herdenkingsdienst gepland was. Een dag na de aanslag was er wel een dienst in de Gedächtniskirche in aanwezigheid van kanselier Merkel en president Gauck. Het parlement van de deelstaat Berlijn houdt morgen een minuut stilte om de slachtoffers te herdenken. Bij de aanslag kwamen 12 mensen om het leven en raakten 50 mensen gewond toen een vrachtwagen op de kerstmarkt bij de Gedächtniskirche inreed. Nog steeds liggen 11 zwaargewonden in het ziekenhuis. Verschillende slachtoffers en nabestaanden hebben inmiddels financiële steun van de Duitse overheid ontvangen, melden Duitse media. Lees meer bij regionale nieuwszender rbb-online
Lees meer over 'Politiek':
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.
Reacties
Geen reacties aanwezig