Duitslandweb logo Duitslandweb

Woede over dubbelrol ambtenaar in onderzoekscommissie zaak-Amri

Kort nieuws - 4 oktober 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een ambtenaar van Binnenlandse Zaken blijkt een dubieuze dubbelrol te spelen in het onderzoek naar de aanslag van Anis Amri op de kerstmarkt in Berlijn in 2016. 

Bij het openbare overleg van de Bondsdagcommissie die de aanslag van Amri op de kerstmarkt in Berlijn onderzoekt, is altijd een ambtenaar van Binnenlandse Zaken aanwezig. Deze Eva Maria H. moet ingrijpen als er onderwerpen worden besproken die staatsgeheim zijn. Dat doet ze regelmatig, schrijft Die Welt. 

Nu blijkt dat ze eerder werkzaam was bij de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz, bij de afdeling die islamistische terreur in de gaten hield. In die functie had ze contact met terroristen die in verbinding stonden met Amri. De Bondsdagcommissie onderzoekt onder meer de fouten die bij de Verfassungsschutz zijn gemaakt. Eva Maria H. komt daarom nu ook als getuige in beeld.

Bondsdagleden zijn woedend over deze dubbelrol. Zij zien het onderzoek van de Bondsdag in gevaar. Ook de voorzitter van de onderzoekscommissie snapt niet waarom het ministerie van Binnenlandse Zaken iemand als H. toezicht laat houden op het werk van de commissie. 

Amri reed in december 2016 met een vrachtwagen in op een kerstmarkt in Berlijn. Daarbij kwamen 12 mensen om het leven. Lees meer bij Die Welt en tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger