Duitslandweb logo Duitslandweb

Minder vondelingen in Duitsland door anonieme bevallingen

Kort nieuws - 13 juli 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het aantal te vondeling gelegde baby's in Duitsland is gedaald sinds het in 2014 voor vrouwen mogelijk werd anoniem te bevallen. 

Elke derde dag brengt een vrouw in Duitsland een kind anoniem ter wereld, sinds dat in 2014 wettelijk mogelijk is gemaakt. In totaal gaat het tot nu toe om 345 vrouwen. Bijna 1300 vrouwen hebben advies gevraagd bij de telefonische hulpdienst die bij het initiatief hoort. De vrouwen die anoniem bevallen - een vertraulicher Geburt in het Duits - worden medisch begeleid en het kind komt daarna onder de hoede van jeugdzorg. De moeder heeft tot een adoptie geregeld is de kans het kind alsnog zelf op te voeden. Als dat niet gebeurt, kan het kind als het 16 jaar is de naam van de moeder achterhalen. Vrouwen die anoniem willen bevallen moeten aantonen dat hun leven, gezondheid of persoonlijke vrijheid in gevaar is. Volgens het instituut dat de anonieme bevallingen in opdracht van het ministerie van Economische Zaken onderzocht is het aantal te vondeling gelegde baby's "duidelijk gedaald". Getallen noemde het instituut niet. 

De wet werd ingevoerd toen in 2013 bleek dat steeds meer kinderen te vondeling werden gelegd of in een zogenoemde 'Babyklappe', een vondelingenluikje, bij bijvoorbeeld een ziekenhuis. Die blijven overigens bestaan. Omdat het aantal te vondeling gelegde kinderen sinds de invoering van de wet is gedaald, zijn nu ook aanvankelijke critici er positief over. Lees meer bij tagesschau.de en Zeit Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger