Duitslandweb logo Duitslandweb

Zomerinterview: Merkel verdedigt G20-top en blijft bij nee tegen bovengrens

Kort nieuws - 17 juli 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In haar jaarlijkse zomerinterview op de ARD heeft kanselier Merkel Hamburg als locatie voor de G20-top verdedigd. Ze herhaalde haar nee tegen de CSU-eis om een bovengrens voor het aantal vluchtelingen.

De locatie voor de G20-top is in samenspraak met de veiligheidsdiensten gekozen, aldus Merkel, en moest in een stad plaatsvinden. Ze veroorde het geweld tijdens de top en zei de verantwoordelijkheid daarvoor op zich te nemen. Merkel herhaalde haar weigering in te gaan op de eis van zusterpartij CSU om een bovengrens aan het aantal vluchtelingen te stellen. Dat is sinds de vluchtelingencrisis een belangrijk strijdpunt tussen beide partijen. Maar Merkel blijft erbij dat ze zo'n grens niet accepteert. Als ze in september wordt herkozen, zal ze vier jaar regeren, zei ze. Daarmee sprak ze suggesties tegen dat ze halverwege een nieuwe termijn zou stoppen. Over de Turkse weigering Duitse parlementariërs toegang te verlenen tot NAVO-steunpunt Konya zei ze dat dat bezoekrecht ononderhandelbaar is. Bekijk het interview en lees meer bij tagesschau.de

Merkels rechterhand, Kanzleramtsminister Altmaier, beantwoordde zondagavond via de Facebook-pagina van Tagesschau vragen van mensen. Bekijk een deel van de live-chat en lees meer bij tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger