
SPD'ers geïrriteerd over Schröders voordracht bij Russisch olieconcern
Kort nieuws - 16 augustus 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebSPD'ers distantiëren zich van oud-kanselier Schröder nu die is voorgedragen voor een bestuursfunctie bij het Russische olieconcern Rosneft.
Schröder is voorgedragen voor de post van onafhankelijke directeur in de raad van toezicht van Rosneft, die eind september moet worden gekozen. Hij is een van zeven kandidaten, maar zijn verkiezing zou slechts een formaliteit zijn. Rosneft staat sinds de Russisiche annexatie van de Krim in 2014 op de EU-sanctielijst. Het bericht komt de SPD zes weken voor de verkiezingen niet gelegen. SPD-lijsttrekker Schulz distantieerde zich van Schröder op Facebook. "Ik zou dat niet doen", schreef hij. De Bild-Zeitung meldt dat Schulz afgelopen weekend heeft geprobeerd Schröder telefonisch te bereiken maar dat hem dat niet is gelukt. Ook SPD-secretaris-generaal Heil distantieerde zich van Schröder.
Schröder zelf bekritiseerde de berichtgeving over zijn mogelijke functie in de media en de bedragen die daarbij werden genoemd. Het gaat de media niet zozeer om zijn functie maar om de verkiezingscampagne, meent hij. "Kennelijk moet mevrouw Merkel worden geholpen." Schröder geldt als een persoonlijk vriend van de Russische president Poetin en is sinds 2005 als toezichthouder betrokken bij de Nord Stream gaspijpleiding, waar het Russische Gazprom een meerderheidsbelang in heeft. Zijn overstap wekte destijds, vlak na zijn aftreden als kanselier, veel verontwaardiging. Lees meer bij WAZ.de en Focus Online
Lees meer over 'Politiek':

Duitse regering ruziet over verwarmingswet
Weer is er ruzie in de Duitse regering. De FDP blokkeert een wetsvoorstel dat moet zorgen dat verwarmingen op gas en olie worden vervangen.

Slaapwandelend naar een tweede termijn
Veel Duitsers zien Scholz als zwakke leider. Maar hij zou zomaar slaapwandelend over twee jaar kunnen worden herkozen, schrijft econoom Carsten Brzeski.

We zijn allemaal 'SchönmacherInnen'
De ophef over de visagiste van minister Baerbock laat Inge Jooris verzuchten dat we allemaal zo ons best doen om de beste versie van onszelf te tonen.

Duitse coalitie gaat van conflict naar conflict
De Duitse coalitiepartijen SPD, Groenen en FDP liggen steeds weer met elkaar overhoop. De kou lijkt nog niet uit de lucht.
Reacties
Geen reacties aanwezig