
EU-parlement wil sancties tegen oud-kanselier Schröder
Kort nieuws - 19 mei 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebMet grote meerderheid heeft het Europees Parlement donderdag voor sancties tegen de Duitse ex-bondskanselier Gerhard Schröder gestemd. Reden is zijn aanhoudende werk als lobbyist voor de Russische staatsbedrijven Gazprom en Rosneft.
Het Europees Parlement stemde in met een resolutie, waarin EU-staten worden opgeroepen om 'de sanctielijst uit te breiden met Europese bestuursleden van grote bedrijven en politici die geld blijven ontvangen uit Rusland'. De resolutie verhoogt de druk op de Europese Commissie om een voorstel te doen Schröder op de sanctielijst te zetten, schrijft Tagesschau. Als dat gebeurt kunnen de bestaande tegoeden van Schröder in de EU worden bevroren. Lees meer bij Tagesschau
In Duitsland verliest Schröder zijn kantoor in de Bondsdag, besloot het Duitse parlement donderdag. Wel behoudt hij zijn recht op een pensioen en op persoonlijke bescherming.
Lees meer over 'Oorlog in Oekraïne':

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

Duitsland: klein leger, grote wapenindustrie
Ondanks jarenlange militaire terughoudendheid behoort Duitsland tot de grootste wapenexporteurs ter wereld. Een opvallende paradox.

Denken over tanks
Merlijn Schoonenboom bezoekt het 'Panzermuseum' van de Bundeswehr. De directeur ervan heeft sinds het Leopard-debat een nieuwe dagtaak aan uitleg geven over Duitse tanks.
Reacties
Geen reacties aanwezig