Duitslandweb logo Duitslandweb

'Wolfgang Schäuble wordt voorzitter van de Bondsdag'

Kort nieuws - 27 september 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De CDU/CSU-fractie wil de huidige minister van Financiën Wolfgang Schäuble (CDU) voordragen voor het voorzitterschap van de Bondsdag. Dat melden Duitse media.

Als grootste fractie mag de CDU/CSU de kandidaat voor het parlementsvoorzitterschap leveren. Schäuble (75) is de langstzittende Duitse afgevaardigde, hij is al 45 jaar Bondsdaglid. Als hij voorzitter wordt, volgt hij zijn partijgenoot Norbert Lammert op, die zeer gewaardeerd en gerespecteerd werd. Schäuble was sinds 2009 minister van Financiën en drukte de afgelopen jaren zijn stempel op het eurocrisisbeleid. Daarvoor was hij onder meer minister van Binnenlandse Zaken. Hij was de afgelopen jaren de populairste minister van Merkels kabinet. Als een van de meest ervaren Duitse politici wordt hij als parlementsvoorzitter geschikt geacht de omgang met de AfD in de Bondsdag in goede banen te leiden. Lees meer bij FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger