
Grensoverschrijdend inbraakteam boekt succes
Kort nieuws - 21 november 2017De Nederlandse en Duitse politie hebben het afgelopen jaar door samenwerking zes internationale inbraakbendes kunnen oppakken, heeft de Duitse politie maandag in Osnabrück bekendgemaakt.
Het afgelopen jaar werkte een groep van 18 rechercheurs van beide zijden van de grens samen in een apart ingerichte eenheid: de Zentrale Ermittlungsgruppe Wohnungseinbruchdiebstahl. Het gaat om een samenwerkingsproject tussen Nedersaksen, Noordrijn-Westfalen en de Nederlandse grensregio. Volgens de politie werden het afgelopen jaar 6 internationale inbraakbendes opgepakt en ongeveer 120 delicten opgelost. Een woordvoerder kondigde aan dat de samenwerking wordt uitgebreid, bijvoorbeeld door het registreren van inbraken in een internationale databank. Lees meer bij NDR.de.
Lees meer over 'Maatschappij':

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.
Reacties
Geen reacties aanwezig