Duitslandweb logo Duitslandweb

'Nederlandse jongeren plegen misdaden in Duitsland'

Kort nieuws - 22 december 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Criminelen rekruteren kinderen en jongeren voor criminele klussen in Duitsland. Dat heeft het Duitse tv-programma STRG_F onderzocht. Ook Nederlandse kinderen plegen zware misdaden in Duitsland.

Het programma beschrijft meerdere zaken waarin jongeren door criminelen zijn ingehuurd om een misdaad te plegen. Afgelopen zomer zou een 15-jarige Nederlandse jongen in opdracht brand hebben gesticht in een café in Frankfurt. De zaak wordt nog onderzocht, maar de tiener wordt verdacht van vijf pogingen tot moord, schrijft Tagesschau. De Duitse hoofdofficier van justitie vermoedt dat de jongen concrete aanwijzingen heeft gekregen hoe hij de misdaad moest uitvoeren. 

In de zogenoemde Keulse drugsoorlog van 2024 werden ook verschillende jongeren ingezet om explosies en martelingen uit te voeren. Ook hierbij waren Nederlandse jongeren betrokken. Zij zijn daar inmiddels voor veroordeeld. Als beloning krijgen deze jongeren volgens STRG_F vaak een paar honderd euro of bijvoorbeeld een PlayStation. Ze worden gezien als makkelijk te manipuleren en sommigen hebben niets te verliezen, blijkt uit de uitzending. 

STRG_F sprak ook met een Nederlandse 'moordmakelaar', die mensen ronselt in opdracht van criminelen. Dat kan al bij jongeren vanaf twaalf jaar, vertelt hij. Duitse criminelen vragen bewust uitvoerders uit Nederland of België, omdat het dan voor de Duitse politie veel moeilijker is om de dader te achterhalen. Lees meer bij Tagesschau en de ARD Mediathek

In Nederland is al vaker aandacht geweest in de media voor de zeer jonge leeftijd van daders van aanslagen. EenVandaag besteedde begin december aandacht aan de criminele rekrutering via scholen. Meer informatie in het rapport Moord en doodslag in het criminele milieu - van de Nederlandse Politie (2024)

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Nederland-Duitsland':

Duits-Nederlandse uitwisseling over veiligheid

Duits-Nederlandse uitwisseling over veiligheid

Nederlandse en Duitse deskundigen spraken tijdens The Münster Dialogues in Berlijn over de gezamenlijke toekomst in Europa.


Lees meer

'De Duitse taal is mijn gereedschap'

'De Duitse taal is mijn gereedschap'

Omdat het 10 oktober de Dag van de Duitse Taal is, spraken we vertalers Lotte Hammond en Ralph Aarnout over hun vak.


Lees meer

Vijf vragen over de Duitse grenscontroles

Vijf vragen over de Duitse grenscontroles

Alles wat we tot nu toe weten over de aangekondigde controles aan de Duits-Nederlandse grens.


Lees meer

Winst PVV: ‘Een waarschuwing voor Duitsland’

Winst PVV: ‘Een waarschuwing voor Duitsland’

Een ruk naar rechts, een politieke aardbeving: Duitse media reageren gealarmeerd op de PVV-verkiezingswinst in Nederland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger