Duitslandweb
Explosief kerstmarkt Potsdam blijkt poging om DHL af te persen
Kort nieuws - 4 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet explosief dat vrijdag tot de ontruiming van de kerstmarkt in Potsdam leidde, blijkt te zijn bedoeld om pakketdienst DHL af te persen. Dat maakte de minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Brandenburg zondag bekend.
Het pakket werd afgeleverd bij een apotheek in Potsdam. De politie zette de buurt, inclusief de kerstmarkt, af en bracht de bom gecontroleerd tot ontploffen. Een aan de doos bevestigde QR-code gaf toegang tot een aan DHL gerichte afpersingsboodschap. Om welke som het gaat is nog onbekend. De kerstmarkt in Potsdam was waarschijnlijk niet het doelwit, aldus de de minister. De politie maant burgers en ondernemers tot voorzichtigheid bij verdachte paketten. Lees meer bij RBB24
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig