
Explosief kerstmarkt Potsdam blijkt poging om DHL af te persen
Kort nieuws - 4 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet explosief dat vrijdag tot de ontruiming van de kerstmarkt in Potsdam leidde, blijkt te zijn bedoeld om pakketdienst DHL af te persen. Dat maakte de minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Brandenburg zondag bekend.
Het pakket werd afgeleverd bij een apotheek in Potsdam. De politie zette de buurt, inclusief de kerstmarkt, af en bracht de bom gecontroleerd tot ontploffen. Een aan de doos bevestigde QR-code gaf toegang tot een aan DHL gerichte afpersingsboodschap. Om welke som het gaat is nog onbekend. De kerstmarkt in Potsdam was waarschijnlijk niet het doelwit, aldus de de minister. De politie maant burgers en ondernemers tot voorzichtigheid bij verdachte paketten. Lees meer bij RBB24
Lees meer over 'Maatschappij':

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.
Reacties
Geen reacties aanwezig