Duitslandweb logo Duitslandweb

'Pegida-galgen' niet strafbaar

Kort nieuws - 7 december 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De verkoop van miniatuur-galgen die zijn geïnspireerd op galgen die in 2015 bij een Pegida-demonstratie werden meegedragen, is niet strafbaar. Dat heeft een rechter in Saksen bepaald.

Bij een Pegida-demonstratie in oktober 2015 had een man een levensgrote galg meegebracht met twee touwen: een gereserveerd voor Angela Merkel, een voor Sigmar Gabriel, destijds SPD-voorzitter. De man werd daarvoor, tot verbazing van velen, destijds niet veroordeeld.

Nu heeft een andere man in Saksen miniatuur-versies van de galgen te koop aangeboden, via zijn vereniging 'Heimattreu'. Ook dat is niet strafbaar, zegt de rechter in Saksen. Het is niet bewezen dat de man mensen serieus oproept Merkel en Gabriel iets aan te doen, vindt de rechtbank, je kunt het ook zien als een symbolische wens voor een 'politieke dood'. De galgen kunnen als kunst worden gezien en mogen daarom ook in productie worden genomen.

De uitspraak wekt verbazing en verontwaardiging. In Duitsland is het aantal aanvallen op en bedreigingen van politici de afgelopen jaren flink toegenomen. De Süddeutsche Zeitung bekritiseert de terughoudendheid van justitie bij het veroordelen van zulke daden. Lees meer bij Süddeutsche.de en faz.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger