Duitslandweb logo Duitslandweb

Aanslagen op Turkse instanties; moskeeën willen meer bescherming

Kort nieuws - 12 maart 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In meerdere deelstaten zijn afgelopen weekend aanslagen op Turkse instanties gepleegd. De moskeevereniging in Duitsland eist nu meer bescherming van de Duitse overheid.  

In Berlijn was er brand in een cultuurcentrum van Ditib, in het Sauerland was er een aanslag op een tehuis, in Itzehoe waren er twee aanslagen en in Hamburg werden bij een demonstratie stenen naar het Turkse consulaat gegooid, allemaal in één weekend. Het is nog onduidelijk of de zaken verband met elkaar houden.

Na een brandaanslag op een moskee in Baden-Würrtemberg afgelopen vrijdag sprak de Turkse gemeenschap in Duitsland van een terreurdaad. Ditib eist nu meer bescherming van de Duitse overheid en vindt dat aanvallen op moslims en hun instanties niet langer een zaak voor de gemeentepolitiek mogen blijven. Volgens de organisatie zijn er alleen al de afgelopen maanden 18 aanslagen op moskeeën in Duitsland geweest. Lees meer bij tagesschau.de, Deutschlandfunk en DeutscheWelle.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger