Duitslandweb
Milieuschandaal: Waterzuivering vervuilt rivier met plastic
Kort nieuws - 16 maart 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe waterzuivering van de Noord-Duitse stad Schleswig heeft maandenlang water vol met plasticsnippers in de rivier de Schlei geloosd. Justitie onderzoekt wie de schuldige is en of er opzet in het spel is.
De waterzuivering heeft een slibvergistingsinstallatie waarmee uit rioolslib energie kan worden gewonnen door vergisting. Aan het slib wordt gft-afval toegevoegd dat wordt geleverd door het bedrijf Refoods, dochterbedrijf van het ook in Nederland actieve afvalconcern Remondis. Dit gft-afval bleek vol fijngemalen plastic te zitten. De waterzuivering zegt ervanuit te zijn gegaan dat dit plastic al door de leverancier was verwijderd, de leverancier zegt dat sinds 1 januari 2017 in het contract staat het afval met plasticdeeltjes wordt geleverd. Wat er in de vergistingstanks werd gepompt, werd niet gecontroleerd. Wel werd de waterkwaliteit gemeten van het water dat de rivier in ging, maar plastic werd in die metingen niet meegenomen.
De plasticverontreiniging is al sinds januari bekend bij de autoriteiten, maar die hebben het stilgehouden. De milieu-organisatie BUND heeft de zaak nu naar buiten gebracht. De Schlei mondt uit in de Oostzee. Dat gebied is zowel ecologisch als toeristisch belangrijk voor de streek. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig