
Coalitiepartners in de clinch over aanpassing abortuswetgeving
Kort nieuws - 19 maart 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebNog geen week in ambt liggen de coalitiepartners CDU/CSU en SPD met elkaar in de clinch over een aanpassing van de abortuswetgeving.
De SPD wil al langer dat artsen meer mogelijkheden krijgen om informatie over abortus te verstrekken. Nu nog geldt er volgens paragraaf 219a in het Duitse wetboek van strafrecht een promotieverbod van abortus. De grens tussen voorlichting geven over abortus en reclame maken is vaak onduidelijk, vindt de SPD. Zo werd een arts die informatie over abortus gaf op haar website vorig jaar veroordeeld. Alle partijen in de Bondsdag zijn voor aanpassing van de wet, alleen CDU/CSU is fel tegen.
De nieuwe minister van Gezondheid Jens Spahn (CDU) gooide dit weekend olie op het vuur door te zeggen dat voorstanders van aanpassing van de wet zich meer inzetten voor dieren dan voor ongeboren kinderen. Daarop kreeg hij veel kritiek.
De SPD besloot vorige week haar nieuwe wetsontwerp niet ter stemming in de Bondsdag in te dienen, mede omdat de weerstand van coalitiepartner CDU/CSU zo groot is. In plaats daarvan zal de nieuwe minister van Justitie Katarina Barley (SPD) een wetsontwerp voor de hervorming van de abortusparagraaf opstellen. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':

Hoe de laatste DDR-regering zichzelf ophief
Oud-regeringswoordvoerder Matthias Gehler over de zomer van 1990, toen de BRD en de DDR de eenwording voorbereidden.

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?
Reacties
Geen reacties aanwezig