Minder criminaliteit in 2017, antisemitisme wel toegenomen
Kort nieuws - 9 mei 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe criminaliteit in Duitsland is in 2017 duidelijk gedaald. Dat blijkt uit cijfers die minister van Binnenlandse Zaken Seehofer (CSU) dinsdag presenteerde. Wel is het antisemitisme in Duitsland vorig jaar toegenomen.
Er is duidelijk minder criminaliteit in Duitsland, blijkt uit de statistieken van de politie. In 2017 werden 5,8 miljoen misdrijven geregistreerd, het laagste aantal sinds 1992. Vooral het aantal diefstallen en woninginbraken is gedaald. Wel nam het aantal moorden en drugsdelicten toe. De cijfers zijn mede zo laag omdat er minder mensen illegaal de grens zijn overgestoken dan voorgaande jaren. Dat wordt ook als misdrijf geteld. Volgens Seehofer is Duitsland veiliger geworden en is dat mede te danken aan initiatieven van de bondsregering en de deelstaten om diefstal en woninginbraken tegen te gaan.
Het aantal antismitische delicten was vorig jaar 1504, een stijging van 2,5 procent ten opzichte van 2016. Volgens Seehofer werd 95 procent van deze delicten door rechts-extremisten gepleegd. Maar de hoeveelheid religieus gemotiveerde antisemitische misdrijven is ook - zij het licht - gestegen, blijkt uit de cijfers. Eind april was er discussie over de cijfers over 2016 met betrekking tot antisemitisme en hoe die worden gemeten. Lees meer bij Tagesespiegel.de en tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts
Tienduizenden Duitse senioren sloten zich aan bij de Omas gegen Rechts. In Hamburg zingen ze in koor tegen de AfD
Aanslag Maagdenburg overschaduwt Duits kerstfeest
Na de aanslag op de kerstmarkt in Maagdenburg wordt gezocht naar fouten in het systeem.
Een uitgestoken hand naar rechts-extremisten
Fabian werkt bij EXIT en helpt neonazi's die dat milieu willen verlaten. Hij treedt naar buiten ondanks bedreigingen. Serie Burgermoed #2.
Monsterproces groep-Reuß vordert gestaag
Twee jaar geleden werd een groep gearresteerd die een staatsgreep wilde plegen. In de processen worden veel details bekend.
Reacties
Geen reacties aanwezig