Duitslandweb logo Duitslandweb

Voorzitter Constitutioneel Hof hekelt asielretoriek CSU

Kort nieuws - 26 juli 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De voorzitter van het Constitutioneel Hof, Andreas Voßkuhle, heeft kritiek op uitspraken van CSU-politici over het Duitse asielbeleid. Hij ziet de rechtsstaat onder druk door de vluchtelingencrisis en hoe daarop wordt gereageerd. 

Als voorbeeld van een "onacceptabele uitspraak" noemde Voßkuhle de opmerking van CSU-leider Horst Seehofer, die begin 2016 sprak van "een heerschappij van onrecht" in Duitsland, met het oog op de vele vluchtelingen die Duitsland toen opnam. "Die uitspraak wekt associaties met de onrechtsstaat van de nazi's die compleet verkeerd zijn", aldus Voßkuhle in de Süddeutsche Zeitung, zonder Seehofer bij naam te noemen. Ook hekelde de rechter de term 'Anti-Abschiebe-Industrie' ('anti-uitzet-industrie'). CSU'er Dobrindt gebruikte dat begrip voor advocaten en andere mensen die vluchtelingen helpen. 

Voßkuhle waarschuwde voor te veel politieke correctheid - een toespitsing hoort bij het politieke debat, zei hij. Maar de rechtsstaat komt door de vluchtelingencrisis onder druk te staan, vindt hij. Dat ziet hij aan een overtrokken retoriek van politici, aan het omzeilen van rechterlijke beslissingen en aan het feit dat mensen te veel verwachten van justitie. Een deel van de problemen heeft een politiek en niet een juridisch antwoord nodig, aldus Voßkuhle. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.


Lees meer

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.


Lees meer

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger