
Hambacher bos: Altmaier roept RWE en activisten op tot dialoog
Kort nieuws - 19 september 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier (CDU) wil dat energieconcern RWE en milieuactivisten in de strijd om het Hambacher bos met elkaar in gesprek gaan.
RWE wil het bos de komende maanden grotendeels rooien om er bruinkool op te kunnen graven. Tegenstanders van bruinkoolwinning voeren daar al jaren actie om de kap van het bos te voorkomen. Vorige week begon de Duitse politie met het ruimen van hun boomhutten. Eerder was gezegd dat die zouden worden gespaard. Nu moeten ze weg vanwege de brandveiligheid. Dit riep een hoop weerstand op: duizenden demonstranten verzamelden zich de afgelopen dagen bij het bos.
Nu roept Altmaier beide partijen op tot dialoog. "Ik ben altijd voorstander van de rechtsstaat en ik ben er ook voor om met elkaar te praten", zei hij dinsdag tegen de ARD. Altmaier wil verder niet tussenbeide komen. Lees meer bij FAZ.
Lees meer over 'Energie':

Dit zijn de plannen voor de Duitse kolenindustrie
De regering gaat aan de slag met het advies over de 'Kohleausstieg'. Alle mijnen en centrales sluiten op termijn.

Laatste steenkolenmijn blijft achter als lege batterij
De laatste steenkolenmijn in Duitsland sluit deze maand. Maar dit eind is ook een nieuw begin.

Kan Duitsland wel zonder kolen?
Duitsland wil stoppen met kolencentrales. Maar hoe kan dat zonder dat er tekorten ontstaan?

Wereld kijkt Duitsland op de vingers bij klimaatdoelen
Zowel in Bonn op de VN-top als in Berlijn bij de coalitie-onderhandelingen wordt over klimaatmaatregelen gesproken.
Reacties
Geen reacties aanwezig