
AfD richt omstreden vereniging voor joden in de partij op
Kort nieuws - 8 oktober 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe AfD heeft zondag in Wiesbaden de vereniging 'Juden in der AfD' opgericht. Joodse organisaties protesteerden daartegen.
De vereniging moet een aanspreekpunt voor joden in de AfD worden en zich bezighouden met "islamitische jodenhaat", zeiden de oprichters eerder. Zondag benadrukten ze dat er binnen de AfD geen ruimte is voor antisemitisme. De vereniging zou zo'n 20 leden tellen.
Joodse organisaties protesteerden zondag in Wiesbaden tegen de vereniging. "Jullie krijgen geen koosjer-stempel van ons", zei de voorzitter van de joodse studentenorganisatie JUSD. Meer dan 40 joodse organisaties hebben zich aangesloten bij een verklaring van de Centrale Joodse Raad in Duitsland, waarin staat dat de AfD "anti-democratisch, mensenverachtend en grotendeels rechts-radicaal" is, en "in geen geval de belangen van de joodse gemeenschap" vertegenwoordigt. Lees meer bij Welt.de en Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig