Duitslandweb logo Duitslandweb

Tweespalt over maximumsnelheid

Kort nieuws - 25 januari 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een maximumsnelheid op de Duitse snelwegen? Veel Duitsers moeten er niet aan denken. 

Maar net zoveel vinden het juist een goed idee in de strijd tegen klimaatverandering en luchtvervuiling. Volgens de ARD-peiling DeutschlandTrend is 51 procent van de ondervraagden voor een maximumsnelheid van 130 kilometer per uur. 47 Procent is er juist tegen. Kiezers van de rechts-populistische AfD en de liberale FDP zijn meestal tegen, kiezers van Groenen en Linke juist meestal voor de maximumsnelheid. De kiezers van de regeringspartijen SPD en CDU/CSU zijn verdeeld over dit onderwerp. Vrouwen zijn veel ruimer vertegenwoordigd bij de voorstanders van een maximumsnelheid, mannen zijn in meerderheid tegen. 

De politievakbond is groot voorstander van een maximumsnelheid, vooral uit het oogpunt van veiligheid. Lees meer bij Tagesschau 

Tags: verkeer, Autobahn

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger