Duitslandweb logo Duitslandweb

Seehofer laat onderzoeken of ambtenaren AfD-lid mogen zijn

Kort nieuws - 12 februari 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister van Binnenlandse Zaken Seehofer (CSU) laat onderzoeken of een AfD-lidmaatschap verenigbaar is met de verplichtingen en politieke terughoudendheid die voor ambtenaren gelden. 

De binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz maakte in januari bekend dat ze gaat onderzoeken of ze de AfD in de gaten moet houden. Ultrarechtse afdelingen van de partij worden gezien als een gevaar voor de democratie. Volgens Seehofer staat zijn onderzoek los van de beslissing van de Verfassungsschutz. Het gaat bij het onderzoek van zijn ministerie niet alleen om rechts-radicalen maar ook om links-radicalen, zegt hij. Lees meer bij n-tv en Berliner Morgenpost

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger