
Merkel reageert op uitslag verkiezingen in interview met CNN
Kort nieuws - 28 mei 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebVoor het eerst sinds ze kanselier is, heeft Merkel een langer interview aan een Amerikaanse zender gegeven. Ze sprak met Christiane Amanpour van CNN over de Europese verkiezingen, populisme en antisemitisme en haar relatie met president Trump.
Merkel ziet het succes van de Groenen bij de Europese verkiezingen zondag als een waarschuwing voor haar partij om "nog betere antwoorden te vinden" op de vragen "die mensen op dit moment zeer bezighouden", zoals klimaatbeleid. Dat meldt n-tv, die vooraf delen van het interview heeft mogen zien. Het interview werd maandag gehouden en wordt op dinsdag om 19 uur op CNN international uitgezonden.
Merkel spreekt over het toegenomen nationalisme, populisme en antisemitisme in Duitsland. Dat neemt overal toe, zegt ze, maar in Duitsland kun je zulke ontwikkelingen niet los zien van de Duitse geschiedenis. "Des te alerter, des te waakzamer moeten we zijn."
Over haar relatie met Trump zegt ze dat ze moeilijke debatten met hem heeft gehad, maar dat ze ook steeds weer raakvlakken vinden. "Het is altijd een uitdaging te debatteren, maar ik neem die uitdaging graag aan."
Dat Merkel een dag na de Europese verkiezingen, waarbij ook haar partij een zware nederlaag leed, een interview aan CNN geeft, toont aan dat ze zich nauwelijks nog met de dagelijkse partijpolitieke praktijk hoeft bezig te houden, schrijft n-tv. Terwijl de CDU het verlies analyseert, reist Merkel naar de VS waar ze donderdag een eredoctoraat van Harvard-universiteit krijgt uitgereikt. Lees meer bij n-tv
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig