Duitslandweb
Hiv-preventiemiddel Prep vergoed door Duitse zorgverzekering
Kort nieuws - 3 september 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuitsland haalt Nederland in bij de vergoeding van Prep, een hiv-preventiepil. Sinds deze maand vergoeden de Duitse ziektekostenverzekeraars het middel voor mensen die in een risicogroep vallen.
In Nederland is vorig jaar al aangekondigd dat Prep zal worden vergoed, maar zover is het nog niet gekomen. Wel is de GGD in Amsterdam deze maand met een project gestart voor risicogroepen. Daar worden de medicijnen en de bijbehorende medische onderzoeken gesubsidieerd.
Prep moet dagelijks worden ingenomen en beschermt dan tegen besmetting met het hiv-virus, dat aids kan veroorzaken. Het medicijn kost ongeveer 40 euro per maand, en regelmatig zijn medische onderzoeken nodig. Mede daarom wil gezondheidsminister Jens Spahn (CDU) het middel vergoeden. Hij wil tegengaan dat mensen het medicijn goedkoop uit het buitenland laten komen en niet onder controle van een arts gebruiken. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.

Reacties
Geen reacties aanwezig