Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse minister Maas dreigt met consequenties voor Thaise koning

Kort nieuws - 27 oktober 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas heeft de Thaise koning Rama X, die al enige tijd in Beieren verblijft, gewaarschuwd. "Als er zaken gebeuren die wij als illegaal beschouwen, volgen er direct consequenties", aldus Maas.  

De Thaise koning brengt het grootste deel van zijn tijd door in Beieren, waar hij een villa bezit. Tijdens de corona-lockdown in het voorjaar verbleef Rama X in een luxueus hotel in Garmisch-Partenkirchen, ondanks een verbod op toeristische overnachtingen destijds.

Bovendien mag de koning - zijn eigen naam is Maha Vajiralongkorn - zijn officiële regeringszaken niet vanuit Beieren regelen, herhaalde Maas maandag op een persconferentie in Berlijn. De minister had begin oktober al in de Bondsdag gezegd het niet te tolereren als de Thaise koning vanuit Duitsland zijn land regeert.

In Thailand wordt al maanden geprotesteerd tegen het regeringsbeleid en inmiddels ook tegen de koning. De demonstranten verwijten hem onder meer dat hij grotendeels in Duitsland woont. Lees meer bij Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.


Lees meer

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger