Duitslandweb
Levenslang voor aanslag op homostel
Kort nieuws - 21 mei 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe rechtbank in Dresden heeft een 21-jarige radicaal-islamitische Syriër veroordeeld tot levenslang voor het neersteken van een homostel in de binnenstad van Dresden in oktober vorig jaar. Hij vermoordde een van beide slachtoffers en verwondde de ander ernstig.
De aanslag werd in eerste instantie gezien als een roofmoord, maar later werd duidelijk dat de dader een veroordeelde IS-aanhanger is en dat hij handelde uit homofobe en religieuze motieven.
De slachtoffers, twee vijftigers uit Krefeld, waren als toeristen in Dresden. De dader, nog maar net vrij uit de gevangenis toen hij de moord pleegde, heeft tijdens een verhoor gezegd dat hij de twee wilde straffen voor hun zonde en dat hij ongelovigen wil vermoorden. Hij was in 2015 uit Syrië naar Duitsland gekomen.
Het Oberlandesgericht in Dresden veroordeelde de man vrijdag voor moord, poging tot moord en levensgevaarlijke mishandeling. Ook ziet de rechtbank een bijzonder zware schuld. Als een rechter dat uitspreekt, dan maakt de veroordeelde nauwelijks kans op een vervroegde vrijlating na 15 jaar. Levenslange celstraf betekent in Duitsland een gevangenisstraf voor onbepaalde tijd, die op z'n vroegst na vijftien jaar kan worden omgezet in een voorwaardelijke straf. De Syriër kreeg ook nog Sicherungsverwahrung opgelegd, wat betekent dat iemand ook na zijn straf vast blijft zitten om de samenleving te beschermen, zolang als dat nodig lijkt. Lees meer bij MDR
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig