Duitslandweb logo Duitslandweb

Explosie in Leverkusen: Twee doden, nog steeds vijf mensen vermist

Kort nieuws - 28 juli 2021 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bij een explosie op het industrieterrein Chempark in Leverkusen zijn dinsdag twee mensen om het leven gekomen, 31 mensen raakten gewond. Woensdagochtend worden nog steeds vijf personen vermist, zo liet een woordvoerder weten.

De explosie vond plaats in een afvalverbrandingsinstallatie op het Chempark in Leverkusen; een van de grootste chemieparken van Europa. Volgens verklaringen van getuigen was de explosie tot kilometers ver te horen. Omwonenden moesten binnenblijven omdat er gevaarlijke rookontwikkeling was. Meerdere wegen en snelwegen werden afgezet. De oorzaak voor de explosie is nog onduidelijk.

Woensdagochtend wordt nog steeds naar vijf vermiste personen gezocht. Een woordvoerder van Chempark zei woensdagochtend dat de kans steeds kleiner wordt dat er nog overlevenden worden gevonden.

Volgens minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Noordrijn-Westfalen Herbert Reul is een tweede grote explosie dinsdag afgewend. De brandweer zou hebben voorkomen dat een tank met 100.000 liter licht ontvlambare en giftige vloeistof vatte. Lees meer bij ZDF.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger