
Vijf doden in Duitsland door vuurwerk
Kort nieuws - 2 januari 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebTijdens nieuwjaarsnacht in Duitsland zijn vijf mensen om het leven gekomen door knalvuurwerk. Actualisatie 6 januari: Honderden mensen raakten gewond, alleen al in Berlijn zouden volgens nieuwe cijfers van de gezondheidsdienst in die stad 363 mensen gewond zijn geraakt door vuurwerk, 52 gewonden moesten worden opgenomen in Berlijnse ziekenhuizen. Geactualiseerd op 6 januari, toevoeging petitie
Net als in Nederland klinkt in Duitsland de roep om een vuurwerkverbod. De vuurwerkbranche zegt dat niet het legale vuurwerk dat in Duitsland wordt verkocht het probleem is, maar het illegale vuurwerk dat uit het buitenland wordt gehaald of zelf wordt geknutseld. De CDU in Berlijn wil dat de Bundespolizei intensiever controleert aan de grens met Polen en Tsjechië om het illegale vuurwerk te onderscheppen.
In de Berlijnse wijk Schöneberg explodeerde in de nieuwjaarsnacht een shell, in het Duits een Kugelbombe genoemd, met zo'n kracht dat in meerdere gebouwen de ramen sprongen en de gevels beschadigd raakten. Volgens de brandweer zijn 36 appartementen tijdelijk onbewoonbaar.
Volgens Tagesschau zijn in Berlijn, München, Keulen, Leipzig en Hamburg medewerkers en voertuigen van de hulpdiensten belaagd met vuurwerk. Lees meer bij Tagesschau
De politievakbond in Berlijn heeft een petitie voor een vuurwerkverbod ingediend bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. De petitie is 1,5 miljoen keer ondertekend en wordt ondersteund door 35 organisaties zoals een artsenorganisatie, de dierenbescherming en natuur- en milieuorganisaties. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.
Reacties
Geen reacties aanwezig