Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland discussieert over vuurwerkverbod na geweld

Kort nieuws - 2 januari 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Tijdens de nieuwjaarsnacht zijn in meerdere Duitse steden hulpverleners belaagd en verwond. Alleen al in Berlijn raakten volgens de politie 33 brandweer- en politiemensen gewond. Ook raakten meerdere mensen zwaar gewond door vuurwerk. Het geweld en de ongelukken heeft de discussie over een vuurwerkverbod aangezwengeld.

In de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen raakten volgens de autoriteiten 42 politiemensen gewond, voornamelijk doordat ze werden bekogeld met vuurwerk. Ook in Hamburg en Mannheim waren ernstige ongeregeldheden. In Leipzig is een 17-jarige jongen aan verwondingen door vuurwerk overleden.

Volgens politie en brandweer had het geweld tegen hulpverleners dit jaar een ongekende intensiteit. In Berlijn werden mensen en voertuigen beschoten met vuurwerk uit alarmpistolen. Ook probeerden relschoppers brandweerwagens te plunderen.

Minister Nancy Faeser van Binnenlandse Zaken toonde zich geschokt en kondigde aan dat de daders zwaar gestraft zullen worden. De politievakbond wil meer cameratoezicht bij inzetten en een algemeen vuurwerkverbod. De partijen CDU en FDP zijn tegen een vuurwerkverbod. Ze willen de vele mensen die verantwoord met vuurwerk omgaan niet de dupe laten zijn. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger