
Kanselier Scholz brengt bezoek aan Israël
Kort nieuws - 2 maart 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebKanselier Scholz is vandaag in Israël voor een ontmoeting met minister-president Bennett. Vanwege de oorlog in Oekraïne is Scholz' verblijf ingekort. Bezoeken aan de Palestijnse gebieden en Jordanië zijn afgezegd.
Scholz spreekt met Bennett en minister van Buitenlandse Zaken Jair Lapid onder meer over de oorlog in Oekraïne en een mogelijk nieuw nucleair akoord met Iran. Israëls bezettingspolitiek en de bouw van nederzettingen in de Palestijnse gebieden zullen bij dit bezoek waarschijnlijk niet of nauwelijks een rol spelen.
Scholz en Bennet brengen samen een bezoek aan het Holocaust-museum Yad Vashem. De betrekkingen tussen Duitsland en Israël worden gekenmerkt door de speciale verplichting die Duitsland door het nazi-verleden en de Holocaust tegenover Israël voelt. Ook van de nieuw aangetreden bondsregering wordt dat verwacht, zo schrijft Tagesschau.
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':
Wachten op een Chinastrategie
De afhankelijkheid van China is een achilleshiel van de Duitse economie. De bondsregering moet snel met een China-strategie komen, aldus econoom Brzeski.

Baerbock stelt in buitenlandbeleid vrouwen centraal
De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Baerbock maakt zich sterk voor een feministische buitenlandse politiek.
Bezoek Scholz aan China zeer omstreden
Vrijdag bezoekt Scholz de Chinese president Xi Jinping. Een beladen kennismakingsbezoek.
Duitsland stuurt sportminister naar WK in Qatar
Sportminister Faeser reisde naar Qatar en kreeg 'veiligheidsgaranties' voor de WK-fans. Zelf gaat ze nu ook.
Reacties
Geen reacties aanwezig