Duitslandweb
Noordrijn-Westfalen krijgt zwart-groene regering
Kort nieuws - 28 juni 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse deelstaten Noordrijn-Westfalen en Sleeswijk-Holstein krijgen een regering van CDU en Groenen.
In de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen (NRW) kiest het parlement vandaag Hendrik Wüst (CDU) als deelstaatpremier, als alles volgens plan verloopt. Het is voor het eerst dat de economisch belangrijke deelstaat een zwart-groene coalitie heeft. De vorige regering was een coalitie van CDU en FDP. Lees meer bij WDR
Ook in de noordelijke deelstaat Sleeswijk-Holstein gaan de CDU en de Groenen regeren. De FDP, die eerder nog onderdeel was van de zogeheten Jamaica-coalitie (genoemd naar de partijkleuren, zwart-geel-groen) in de deelstaat, valt buiten de boot. Deelstaatpremier Daniel Günther (CDU), die zijn partij een grote overwinning bezorgde, wordt naar verwachting woensdag door het parlement herkozen. Vandaag wordt het regeerakkoord ondertekend. Lees meer bij NDR
Vier van de zestien Duitse deelstaten worden nu geregeerd door een zogenoemde zwart-groene coalitie van CDU en Die Grünen. Meer in het naslagwerk
Lees meer:
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.

Reacties
Geen reacties aanwezig