Duitslandweb logo Duitslandweb

Boerenprotest slaat over naar Duitsland

Kort nieuws - 12 juli 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Uit solidariteit met de boerenprotesten in Nederland hebben boeren in Duitsland zondag in verschillende deelstaten gedemonstreerd. 

Met hun tractors demonstreerden boeren zondagavond op verschillende Duitse viaducten en wegen. Volgens een Duitse boer die dichtbij de Nederlandse grens een veebedrijf voert, hebben meer dan tien Duitse boeren de afgelopen tijd ook deelgenomen aan de protestacties in Nederland, schrijft de Berliner Zeitung. De boeren vrezen dat in Duitsland net zulke strenge regels gaan gelden als in Nederland wat betreft de uitstoot van stikstof.

Ook in Duitsland speelt de stikstofproblematiek. De hoeveelheid mest moet worden teruggedrongen omdat er te veel nitraat in het grondwater terechtkomt. Als Duitsland zich niet aan de Europese normen houdt, dreigen hoge boetes. 

Vrijdag scherpte de Bondsraad de bepalingen voor nitraatverontreinigde gebieden aan. De landelijke boerenvereniging 'Land schafft Verbindung' vreest dat de maatregelen leiden tot 'onteigeningen en beroepsverboden'. Lees meer bij Berliner Zeitung en Agragheute

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger