Duitslandweb logo Duitslandweb

NRC: Landmacht integreert gevechtseenheden in Duitse leger

Kort nieuws - 1 februari 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Nederlandse gevechtseenheid 13 Lichte Brigade moet onder bevel van de Duitse 10e Pantserdivisie komen. Hierdoor maken in de toekomst alle drie Nederlandse gevechtsbrigades onderdeel uit van een Duitse divisie. Dat meldt NRC woensdag op basis van de Common Army Vision, een vertrouwelijk stuk dat de krant heeft ingezien

In de Common Army Vision is verder afgesproken dat Nederland en Duitsland militair materieel in het vervolg zoveel mogelijk samen aanschaffen. Ook de regelgeving van beide landmachten wordt gelijkgetrokken, maar beide samenwerkingspartners behouden nog wel hun eigen materieel en voorraden. Ook ondersteunende eenheden en het Korps Commandotroepen worden nog niet geïntegreerd.

De Nederlandse landmacht werkt al intensief samen met de Duitse landstrijdkrachten, das Heer. De Duitse landmacht is ongeveer drie keer zo groot als de Nederlandse. De samenwerking is voor beide partijen voordelig. Lees ook op Duitslandweb: Legersamenwerking: ‘De vraag is niet of, maar hoe?’

Een grote reorganisatie in de Duitse landmacht begint op 1 april. Verwacht wordt dat dan de Nederlandse 13 Lichte Brigade officieel onder Duits bevel wordt gesteld. Lees meer bij NRC en Bundeswehr

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Nederlands-Duitse samenwerking':

Duitsland als vluchtheuvel

Duitsland als vluchtheuvel

Wat als Nederlanders op de vlucht voor het water massaal aankloppen in Duitsland? Cabaretier Patrick Nederkoorn maakte er een (Duitse) voorstelling over.


Lees meer

Duits-Nederlandse top in Rotterdam

Duits-Nederlandse top in Rotterdam

De Duitse kanselier Scholz en enkele van zijn ministers halen vandaag in Rotterdam de banden aan met de Nederlandse regering.


Lees meer

'Ik vraag aandacht voor grenseffecten van wetten'

'Ik vraag aandacht voor grenseffecten van wetten'

De nieuwe Nederlandse ambassadeur in Berlijn, Ronald van Roeden, vertelt in deze podcast over zijn werk en wat hij wil bereiken in de Duits-Nederlandse samenwerking.


Lees meer

Geliefde Duitse zalm nog steeds in Nederlandse netten

Geliefde Duitse zalm nog steeds in Nederlandse netten

Pas eind 2023 komt er onder Duitse druk een visverbod bij de Haringvlietdam om trekvissen te beschermen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger