Duitslandweb logo Duitslandweb

Huiszoekingen bij aanhangers Hamas in Duitsland

Kort nieuws - 23 november 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse politie heeft vanmorgen in vier deelstaten huiszoekingen gedaan bij leden en aanhangers van de onlangs verboden organisaties Hamas en Samidoun. 

Meer dan 300 politieagenten waren betrokken bij de doorzoekingen in 15 panden in Berlijn, Nedersaksen, Noordrijn-Westfalen en Sleeswijk-Holstein. Een deel van de doorzochte panden zou van de Palästinensische Gemeinschaft Deutschland (PGD) zijn, waarvan de leden overwegend als Hamas-aanhangers worden gezien. Mogelijk is de PGD een onderdeel van Hamas en moet ze ook worden verboden, schrijven Duitse media.

"We gaan door met ons consequente optreden tegen radicale islamisten", aldus minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser (SPD). De radicaal-islamistische organisatie Hamas en het Palestijnse netwerk Samidoun werden in Duitsland op 2 november verboden. De binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz gaat ervan uit dat Hamas zo'n 450 leden in Duitsland heeft. Een deel van hen uit openlijk sympathie voor Hamas, anderen maken propaganda of zamelen geld in. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger