Duitslandweb logo Duitslandweb

Vermoedelijke Hamas-leden voor Duitse rechter

Kort nieuws - 2 oktober 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De drie vermoedelijke leden van terreurorganisatie Hamas, die woensdag in Berlijn werden opgepakt, worden vandaag voorgeleid aan de onderzoeksrechter van het federale gerechtshof. Hamas ontkent banden te hebben met de drie mannen. 

Twee van de mannen komen uit Libanon, één uit Syrië. Twee van hen hebben ook een Duits paspoort, schrijft Tagesschau. Volgens het Duitse Openbaar Ministerie (OM) hebben de verdachten sinds deze zomer vuurwapens gekocht. "De wapens waren bedoeld voor Hamas om aanslagen te plegen op Israëlische en Joodse instellingen in Duitsland", aldus de autoriteiten. Twee van de drie mannen werden al weken door het Bundesamt für Verfassungsschutz, de binnenlandse veiligheidsdienst, in de gaten gehouden. Toen de verdachten een wapenoverdracht afspraken, besloten de autoriteiten woensdag in te grijpen. De politie vond daarbij een AK47-wapen, meerdere pistolen en een grote hoeveelheid munitie. 

De dreigingssituatie was volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt (CSU) concreet. Eén van de verdachten heeft contacten met Hamas en reisde enkele maanden geleden naar Duitsland, aldus de minister. Tegen wie of welke instellingen de aanvalsplannen precies waren gericht, is niet bekend. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger