
Duitse cannabiswet wordt toch soepeler
Kort nieuws - 27 november 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe fracties van de Duitse regeringspartijen zijn het maandag eens geworden over een nieuwe versie van het wetsvoorstel voor de legalisering van cannabis.
In het voorstel valt de wet minder streng uit dan de regering in haar vorige plan voor ogen had. In de laatste onderhandelingen zijn de fracties onder meer overeengekomen dat er een verbod komt op wietgebruik in een straal van 100 meter rondom scholen. Eerder was dat nog 200 meter. Het kopen en consumeren van cannabis onder de 18 jaar blijft verboden.
Volwassenen mogen 25 gram op zak hebben in het openbaar. Ook voor zelfgekweekte cannabis worden de regels soepeler: in de toekomst is de kweek van maximaal 50 gram toegestaan in plaats van 25 gram. Tussen 50 en 60 gram wordt het nog gezien als overtreding, wie meer dan 60 gram thuis heeft, is strafbaar.
Vanaf juli 2024 kunnen er volgens de plannen niet-commerciële cannabisclubs worden geopend. Dat zijn verenigingen waarvan de leden samen wiet verbouwen en de oogst onderling verdelen.
De legalisering van cannabis in Duitsland staat in het regeerakoord van de Ampel-Koalition, maar het wetsvoorstel kwam er tot nu toe niet soepel doorheen.
De Bondsdag moet het wetsvoorstel nog goedkeuren. Als dat gebeurt, treedt de wet volgend voorjaar in werking. Lees meer bij ZDF Heute en Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig