Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland past wet partijfinanciering aan

Kort nieuws - 15 december 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Duitse parlement past vrijdag naar verwachting de wet op de partijfinanciering aan. Politieke partijen krijgen dan meer subsidie en ondersteuning door derden moet transparanter worden. Dit moet ondoorzichtige partijfinanciering tegengaan.

Extra subsidie is volgens de partijen nodig door de gestegen kosten voor bijvoorbeeld cyberveiligheid, social media en digitale ledenstemmingen. In totaal krijgen alle partijen samen - als de nieuwe wet wordt ingevoerd - maximaal 185 miljoen euro, 20 miljoen meer dan onder de oude wet.

De wet is ook bedoeld om grip te houden op campagnes door derden. Een aantal jaar geleden voerde een onbekende vereniging campagne voor de AfD en deelde gratis kranten uit waarin werd opgeroepen voor die partij te stemmen. Met de nieuwe wet moet een dergelijke vereniging een campagne aanmelden bij de partij. Als die partij instemt met de actie, wordt de actie gezien als een donatie die onder de meldingsplichten valt.  Lees meer bij Der Spiegel

Zie ook: partijfinanciering in 2023 in Nederland

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger