Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondsdag geeft groen licht voor legalisering wiet

Kort nieuws - 23 februari 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Wiet roken en bezitten wordt vanaf april in Duitsland voor volwassenen legaal, onder strikte voorwaarden. De Bondsdag heeft vrijdag ingestemd met de plannen van de regering.

Volwassenen mogen tot 25 gram cannabis op zak hebben voor eigen gebruik. In de eigen woning mogen mensen drie wietplanten hebben en 50 gram cannabis. Binnen 100 meter van een school of sportclub mag geen wiet worden gerookt.

Koop en verkoop wordt niet gelegaliseerd. Wel mogen niet-commerciële verenigingen met maximaal 500 volwassen leden gezamenlijk wiet telen en de oogst onderling verdelen, tot een maximum van 50 gram cannabis per lid per maand. Na 18 maanden volgt een evaluatiemoment om te beoordelen of jongeren met deze wetgeving voldoende beschermd worden. Cannabis lijkt een negatief effect op de ontwikkeling van de hersenen te hebben bij jonge gebruikers.

Minister Lauterbach van Gezondheid wil er met zijn wet voor zorgen dat kinderen, jongeren en de gezondheid in het algemeen beter beschermd worden, zei hij eerder. Het gebruik van cannabis en het THC-gehalte zijn de afgelopen jaren gestegen, net als het aantal mensen met een problematische verslaving, en er is een bloeiende zwarte markt, aldus de minister. Het nieuwe beleid moet cannabis uit de hoek van de criminaliteit halen. Lauterbach wil de markt streng reguleren en ervoor zorgen dat cannabis niet bij kinderen en jongeren terecht komt. Hij zegt geleerd te hebben van de slechte ervaringen in Nederland.  Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger