Duitslandweb logo Duitslandweb

Scholz wil in 2025 weer kanselier worden

Kort nieuws - 24 juli 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bondskanselier Olaf Scholz (SPD) wil bij de Duitse verkiezingen volgend jaar opnieuw lijsttrekker van zijn partij worden. Dat zei hij vanmiddag op zijn laatste persconferentie voor de zomervakantie.

Scholz zelf en ook zijn kabinet van SPD, Groenen en FDP staan er slecht voor in de peilingen. De kanselier en de regering zijn al geruime tijd niet populair bij de kiezers. Die hebben de indruk dat de coalitiepartijen veel ruzie maken - onlangs weer over de begroting voor 2025.

Eerder deze week bleek uit een peiling dat slechts eenderde van de SPD-kiezers Scholz als de geschikte kandidaat ziet om de verkiezingen van volgend jaar te winnen. Maar volgens Scholz staat zijn partij achter zijn kandidatuur, zei hij vanmiddag. Vandaag werd bekend dat de Bondsdagverkiezingen op 28 september 2025 plaatsvinden. 

Scholz benadrukte tijdens de persconferentie wat zijn regering de afgelopen jaren heeft bereikt. Veel daarvan is nu nog niet zichtbaar, maar dat zal veranderen, zei hij. "Het is mijn overtuiging dat we dat bij de komende Bondsdagverkiezingen zullen hebben weten om te draaien." Een jaar voor de verkiezingen van 2021 gaf ook niemand een stuiver voor Scholz' kansen, maar toen wist hij inderdaad vanuit een verre achterstandspositie een opmars in te zetten en werd zijn SPD nipt de grootste partij. Lees meer bij Die Zeit en Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger