Duitslandweb logo Duitslandweb

Strengere regels voor bijverdiensten Bondsdagleden

Kort nieuws - 23 oktober 2013

Met het aantreden van de nieuwe Bondsdag gelden nieuwe regels voor bijverdiensten van Bondsdagleden. Daarmee wordt transparanter hoeveel neveninkomsten parlementariërs hebben. De discussie barstte vorig jaar los toen bleek dat SPD-lijsttrekker Peer Steinbrück meer dan 1,25 miljoen euro had bijverdiend met lezingen, publicaties en commissariaten. Dat had hij vrijwillig gemeld, hij was niet verplicht het precieze bedrag te noemen. Bijverdiensten werden tot nu toe in drie niveaus op de website van de Bondsdag gepubliceerd. Het hoogste niveau was meer dan 7.000 euro, maar of dat dan 7001 euro of 100.000 euro was, werd niet duidelijk. Nu zijn 10 niveaus ingevoerd, het hoogste is voor bijverdiensten van meer dan 250.000 euro. Lees meer bij Spiegel Online >>

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger