Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse bijstand gaat in 2025 niet omhoog

Kort nieuws - 4 september 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Bürgergeld, de Duitse uitkering voor bijstandsgerechtigden, wordt in 2025 niet verhoogd. De heeft minister van Sociale Zaken Hubertus Heil (SPD) vanmorgen aangekondigd. Ook zei hij dat er strengere sancties komen als regels niet worden nageleefd.

Het Bürgergeld, de Duitse uitkering voor bijstandsgerechtigden, wordt in 2025 niet verhoogd. Dat heeft minister van Sociale Zaken Hubertus Heil (SPD) vanmorgen aangekondigd. Ook zei hij dat er strengere sancties komen als de regels niet worden nageleefd.

Het Bürgergeld hoeft niet te worden verhoogd omdat de inflatie voor volgend jaar sterk gedaald is, zegt de minister. Aan het begin van het jaar werd het Bürgergeld nog met 12 procent verhoogd. Hierdoor stegen de uitkeringen voor alleenstaanden met zo’n 60 euro naar 563 euro per maand. De uitkeringen van gezinnen stegen minder hard. Op die verhoging kwam begin dit jaar al veel kritiek omdat de bondsregering kampte met een miljardentekort op de begroting.

Het Bürgergeld werd in januari 2023 ingevoerd door de huidige coalitie van SPD, Groenen en FDP. Het verving de omstreden Harz-IV uitkeringen, waarvan mensen moeilijk konden rondkomen. Ook werd er streng op fraude gecontroleerd. Het Bürgergeld moest mensen minder controleren en meer stimuleren. Toch wil ook Heil nu strengere regels voor mensen die zwart werken of niet genoeg doen om aan een baan te komen. Lees meer bij de Tagesschau en de Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Praktijkman Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger