
Duitse bijstand gaat in 2025 niet omhoog
Kort nieuws - 4 september 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Bürgergeld, de Duitse uitkering voor bijstandsgerechtigden, wordt in 2025 niet verhoogd. De heeft minister van Sociale Zaken Hubertus Heil (SPD) vanmorgen aangekondigd. Ook zei hij dat er strengere sancties komen als regels niet worden nageleefd.
Het Bürgergeld, de Duitse uitkering voor bijstandsgerechtigden, wordt in 2025 niet verhoogd. Dat heeft minister van Sociale Zaken Hubertus Heil (SPD) vanmorgen aangekondigd. Ook zei hij dat er strengere sancties komen als de regels niet worden nageleefd.
Het Bürgergeld hoeft niet te worden verhoogd omdat de inflatie voor volgend jaar sterk gedaald is, zegt de minister. Aan het begin van het jaar werd het Bürgergeld nog met 12 procent verhoogd. Hierdoor stegen de uitkeringen voor alleenstaanden met zo’n 60 euro naar 563 euro per maand. De uitkeringen van gezinnen stegen minder hard. Op die verhoging kwam begin dit jaar al veel kritiek omdat de bondsregering kampte met een miljardentekort op de begroting.
Het Bürgergeld werd in januari 2023 ingevoerd door de huidige coalitie van SPD, Groenen en FDP. Het verving de omstreden Harz-IV uitkeringen, waarvan mensen moeilijk konden rondkomen. Ook werd er streng op fraude gecontroleerd. Het Bürgergeld moest mensen minder controleren en meer stimuleren. Toch wil ook Heil nu strengere regels voor mensen die zwart werken of niet genoeg doen om aan een baan te komen. Lees meer bij de Tagesschau en de Tagesspiegel
Lees meer:

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Reacties
Geen reacties aanwezig